Szyby elektrogrzewcze są stosowane tam, gdzie konieczne jest zapobieganie zamarzaniu, tworzeniu się oblodzenia, a także zaparowywaniu szyb w celu zapewnienia dobrej widoczności w każdych warunkach pogodowych, nawet przy bardzo niskich temperaturach. Stosowane są również w zadaszeniach w celu szybszego pozbycia się zalegającego śniegu. Montowane są głownie w
sterówkach statków, podgrzewanych dachach i przeszkleniach.
Szkło elektrogrzewcze produkowane jest na bazie hartowanego szkła laminowanego z dodatkowym elementem grzewczym między taflami. Minimalna grubość pakietu grzewczego to 2x6mm. Szyby elektrogrzewcze zapewniają niezmienioną widoczność, nie powodują zniekształceń optycznych ani zmiany barw otoczenia.
Sterowanie temperaturą szyby odbywa się za pomocą regulatora lub termostatu. Regulacja temperatury może być oddzielna dla każdej szyby lub wspólna dla wszystkich w danym pomieszczeniu. W przypadku regulatora, szyba przy pomocy czujnika znajdującego się między taflami pakietu, dostosowuje się do danej, ręcznie ustawionej temperatury (max. 40 st. C). Szyba przy zastosowaniu termostatu umieszczonego w puszce przyłączeniowej na krawędzi szyby, automatycznie dostosowuję się do danej temperatury (max 35 st. C). Moc grzewcza dobierana jest w zależności od warunków pracy i jest to 7-21 W/dm2 – zgodnie z normą, jednak dla naszych klientów możemy wyprodukować również szyby o innej mocy.