Szyby elektrogrzewcze są stosowane tam, gdzie konieczne jest zapobieganie zamarzaniu, tworzeniu się oblodzenia, a także zaparowywaniu szyb w celu zapewnienia dobrej widoczności w każdych warunkach pogodowych, nawet przy bardzo niskich temperaturach. Stosowane są również w zadaszeniach w celu szybszego pozbycia się zalegającego śniegu. Montowane są głownie w
sterówkach statków, podgrzewanych dachach i przeszkleniach.

Szkło elektrogrzewcze produkowane jest na bazie hartowanego szkła laminowanego z dodatkowym elementem grzewczym między taflami. Minimalna grubość pakietu grzewczego to 2x6mm. Szyby elektrogrzewcze zapewniają niezmienioną widoczność, nie powodują zniekształceń optycznych ani zmiany barw otoczenia.

Sterowanie temperaturą szyby odbywa się za pomocą regulatora lub termostatu. Regulacja temperatury może być oddzielna dla każdej szyby lub wspólna dla wszystkich w danym pomieszczeniu. W przypadku regulatora, szyba przy pomocy czujnika znajdującego się między taflami pakietu, dostosowuje się do danej, ręcznie ustawionej temperatury (max. 40 st. C). Szyba przy zastosowaniu termostatu umieszczonego w puszce przyłączeniowej na krawędzi szyby, automatycznie dostosowuję się do danej temperatury (max 35 st. C). Moc grzewcza dobierana jest w zależności od warunków pracy i jest to 7-21 W/dm2 – zgodnie z normą, jednak dla naszych klientów możemy wyprodukować również szyby o innej mocy.

Zalety
 • zapobiega zamarzaniu, oblodzeniu i zaparowywaniu szyb,
 • uniemożliwia zaleganie śniegu na dachach,
 • zapewnia dobra widoczność,
 • wyższa wytrzymałość i bezpieczeństwo,
 • w przypadku zbicia mniejsze ryzyko zranienia.
Oferujemy szyby grzewcze
 • o minimalnych wymiarach formatki 400x600mm,
 • o maksymalnych wymiarach formatki 5000x2000mm,
 • o grubości od ok. 12mm (6+PVB+6) do ok. 44mm(19+PVB+25) lub większe wg indywidulanych potrzeb klienta,
 • sterowane regulatorem lub termostatem,
 • o maksymalnej temperaturze grzania 40 st. C,
 • o standardowej mocy grzewczej od 7W/dm2 lub wyższej wg indywidulanych potrzeb klienta.

Inteligentny Regulator Mocy Grzewczej IHPC-110 / IHPC-230 / IHPC-440.

Rodzina Nowej Generacji regulatorów IHPC, wprowadza nowy standard i nowatorskie rozwiązania, w zakresie regulacji / kontroli temperatury szyb elektrogrzewczych w odniesieniu do ich mocy, niezależnie od kształtu, konstrukcji i przeznaczenia.

Regulatory IHPC gwarantują płynną i stabilną regulację mocy grzewczej, dostarczanej do szyb w formie kwantów czasowych, w zależności od bieżących warunków pracy i zapotrzebowania, w pełnym zakresie od 0 do 100% mocy całkowitej.

Nowatorskie podejście do kontroli mocy grzewczej i analizy jej zapotrzebowania, znacząco zmniejsza i stabilizuje zużycie energii elektrycznej w zależności od wybranego sposobu pracy w zakresie:

 • 20-30% dla pracy w trybie z temperaturą zadaną;
 • 50-60% dla pracy w trybie z temperaturą różnicową (temperatura szyby równa temperaturze otoczenia skorygowana o wartość dodaną).

Zaawansowany algorytm steruje pracą specjalizowanego kontrolera, który w czasie rzeczywistym z okresem 1 sekundy analizuje otrzymane z cyfrowych czujników temperatury szczegółowe dane i tworzy na ich podstawie „podprogram” załączania i wyłączania z rozdzielczością 1/25 sekundy szyb elektrogrzewczych, który poza znaczącymi oszczędnościami w zużyciu energii, gwarantuję 100% ochronę elementów grzewczych pod kątem ich niezawodności i trwałości.

Funkcje stabilizacji z temperaturą zadaną i regulacji z temperaturą różnicową, wraz z możliwością pracy w trybie odszraniania i ochrony przed kondensacją pary wodnej stały się podstawowymi trybami pracy każdego regulatora IHPC*.

Niespotykany, szeroki zakres napięć pracy wahający się w przedziale +- 20% od napięcia nominalnego, oraz przełączanie bezprądowe w zerze napięcia, eliminujące emisję zakłóceń generowanych do elektrycznej sieci zasilającej statku, stanowi kolejny dział innowacyjnych rozwiązań zastosowanych w regulatorach rodziny IHPC.

Wielopoziomowy system autodiagnostyki, z pełną kontrolą i sygnalizacją stanu pracy kontrolera, wraz z zdublowanym systemem pomiaru temperatury pracy szyb elektrogrzewczych i zdalną możliwością sterowania regulatorem, uzupełnia szereg innowacyjnych rozwiązań nowej rodziny regulatorów IHPC.

Regulator mikroprocesorowy BH-230 / BH-440.

BH-230 oraz BH-440 to zaawansowane regulatory mikroprocesorowe wyposażone w układ elektroniczny umożliwiający dokładną regulację temperatury zadanej. Odbywa się ona za pomocą wygodnych przycisków umieszczonych na panelu urządzenia. Dzięki wykorzystaniu dwóch sensorów zalaminowanych w szybie zwiększony został poziom niezawodności – w przypadku awarii jednego czujnika, drugi nadal mierzy temperaturę i umożliwia regulatorowi prawidłowe funkcjonowanie.

Sterownik BH występuje w dwóch wersjach zależnych od zastosowanego zasilania – 230VAC oraz 440VAC.

 • Maksymalne obciążenie wynosi 30A.
 • Może być mocowany na szybie, nakładce lub poza oknem.
 • Istnieje możliwość zdalnego sterowania regulatorem jak również możliwość aktywowania go ręcznie.

Regulator mikroprocesorowy BH-230 mini.