BOHAMET S.A. to spółka założona w 1985 roku przez Henryka Bogusza oraz Jarosława Halarewicza, którzy stanowią jej zarząd do dnia dzisiejszego. Ponad dwadzieścia pięć lat na rynku dało szansę ugruntować pozycję firmy w wielu gałęziach przemysłu. Głównym obszarem jej działalności jest produkcja okrętowa, z której spółka znana jest wśród klientów krajowych oraz zagranicznych. Od samego początku istnienia BOHAMET podlega intensywnym i skupionym inwestycjom. Bezustannie unowocześniany jest park maszyn oraz struktura zakładu. Obecnie siedziba firmy podzielona jest na trzy grupy obiektów według profilu produkcji. Składają się na nie działy produkcyjne o zbliżonym profilu technologicznym. W ten sposób produkcja okrętowa wraz produkcją stolarki aluminiowej oraz wyrobów przeciwwybuchowych stosowanych w górnictwie została wyodrębniona od produkcji armatury przemysłowej czy linii obróbki szkła. Sercem zakładu jest dział konstruktorski dysponujący odpowiednio wykwalifikowaną kadrą inżynierską. Owocem wieloletniej pracy nad jak najlepszą jakością produktów oraz usystematyzowaniem wewnętrznych procesów jest uzyskany przez spółkę certyfikat ISO 9000:2000. Dzisiaj marka BOHAMET rozpoznawana jest na całym świecie, w branży stoczniowej uchodzi za dostawcę produktów najwyższej klasy, natomiast produkcja wyrobów przeciwwybuchowych dla górnictwa dała świadectwo wysoce rozwiniętej myśli technicznej i zaawansowania technologicznego. Spółka świadczy szereg usług powiązanych z profilem produkcji, zalicza się do tej grupy rozbudowany dział serwisu reagujący na potrzeby stoczni usytuowanych w wielu odległych zakątkach globu.

Produkcja okrętowa
Produkcja okien oraz drzwi okrętowych jest niewątpliwie jednym z głównych kierunków firmy. 20-letnie doświadczenie w produkcji okien i rozwoju nowych konstrukcji sprawia, że nasza firma jest największym tego typu producentem posiadającym najszerszy asortyment produktów. Znajdują one zastosowanie na jachtach pełnomorskich, jednostkach handlowych, pasażerskich, wojennych oraz specjalistycznych typu PSV lub AHTS.

Produkcja szkła
Jednym z głównych kierunków rozwoju firmy jest produkcja szkła w tym szkła specjalnego. Dział ten podlega dynamicznemu rozwojowi technologicznemu dzięki czemu możliwym jest wdrażanie nowych produktów z zakresu szyb specjalnych takich jak szkło ognioochronne BOHFLAM, redukujące promieniowanie elektromagnetyczne E-Magnetic, kuloodporne Armex-Glass, o zmiennej przezierności Priva-Control czy szkło powłokowe.

Wyroby Ex dla górnictwa
Produkcja przeciwwybuchowej aparatury elektrycznej Ex dla górnictwa, w tym obudowy ognioszczelne dla monitorów, komputerów, kamer. Konstrukcje własne jak i wykonawstwo kooperacyjne.

Stolarka aluminiowa
Dział ten zajmuje się produkcją stolarki otworowej (okna, drzwi – w tym suwane balkonowe, automatyczne, drzwi zawiasowe) oraz elementów fasadowych dla budownictwa jak i przemysłu morskiego i okrętowego. Jej produkcja w firmie BOHAMET oparta jest na wyspecjalizowanym środowisku projektowym oraz linii produkcyjnej w pełni opartej na technologii CNC. Takie połączenie pozwala na osiągnięcie doskonałej jakości produktu i co bardzo istotne, umożliwia produkcję konstrukcji nietypowych z zastosowaniem rozwiązań indywidualnych.

Firma BOHAMET – ARMATURA (od lipca 2008 odrębna jednostka organizacyjna) jest producentem różnorodnej armatury przemysłowej.
Produkcję armatury żeliwnej przemysłowej, kształtek żeliwnych z żeliwa szarego i sferoidalnego do systemów wodno – kanalizacyjnych uruchomiono w 1990 roku. Zakład był prekursorem na rynku polskim w zakresie produkcji zasuw z uszczelnieniem gumowym.
Obecnie obróbka mechaniczna naszych wyrobów odbywa się w centrach obróbczych na nowoczesnym, światowej klasy sprzęcie sterowanym komputerowo.