Element stolarki najczęściej stosowany w kabinach pasażerskich oraz małych jednostkach pływających typu jachty. Wykonywane są w dwóch wariantach okuć, pierwszym z nich jest system przesuwny na szynach wykonanych ze stali nierdzewnej, drugim system podnoszono-przesuwny, który umożliwia blokadę skrzydła czynnego w dowolnym miejscu po otwarciu poprzez opuszczenie skrzydła. Maksymalna waga skrzydła to 400kg. Konstrukcja drzwi suwanych cechuje się oszczędnością miejsca oferując elastyczność przy aranżacji i wykorzystaniu wnętrza.

Drzwi wykonane są z elementów odpornych na korozję, tj. aluminium, stali austenitycznej typu 316 oraz tworzyw sztucznych. Systemy drzwi suwanych występują w wielu wariantach kształtów i wymiarów co pozwala spełnić wszelkie oczekiwania i życzenia naszych klientów.

Możliwość wykonania w wersji „zimnej” np. jako otwierane przegrody wewnętrzne, oraz „ciepłej” wyposażonych w przekładkę termiczną znacznie poprawiającą parametry izolacji termicznej konstrukcji.

Typy drzwi:

w wersji podstawowej, drzwi dostępne są z jednym lub dwoma skrzydłami czynnymi. Możliwe jest zwiększenie ilości skrzydeł oraz szyn jezdnych. Kierunki oraz sposoby otwieranie wedle życzeń klienta.

Okucia drzwiowe:

okucia drzwiowe dostępne w wersji przesuwnej, podnoszono-przesuwnej oraz podnoszono-przesuwnej automatycznej. Obsługują skrzydła o wadze do 400kg.

Opcje dodatkowe:

  • elementy instalacyjne do burty typu clamp-on oraz przykręcane,
  • uszczelki w kolorze czarnym lub szarym,
  • szeroki zakres kombinacji ilości skrzydeł oraz ilości szyn jezdnych.